Operacioni “Barcelona 2017” (Foto)

Drejtuesit e Barcelonës i pret një punë e vështirë në vitin 2017

E përditshmja sportive katalane, Sport, ka publikuar një artikull “Operacioni 2017”. Në këtë shkrim thuhet se si drejtuesit e Barcelonës i pret një punë e vështirë në vitin 2017. Jo në fushën e gjelbër, por jashtë saj,transmeton Express.

Klubi katalunas do ta nisë misionin që të blindojë lojtarët kryesorë të ekipit, përcjell Express. Kështu, Barcelona do të tentojë të vazhdojë kontratat me: Leo Messi, Luis Enrique, Andres Iniesta, Ivan Rakitic dhe Ter Stegen.

Në majtë e fundit Barcelona ka arritur të vazhdojë kontratat me Sergio Busquets, Javier Mascherano, Neymar dhe Luis Suarezin. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakCR7: Ky ishte viti më i mirë në karrierën time
Artikulli tjetërPodujevën e mbulon bora (Foto)