Agim Veliu tregon se a do të kërkojnë dorëheqjen e Mustafës

Nënkryetari I Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se kreu i këtij subjekti, Isa Mustafa do të mbetet lider i kësaj partie...

Pas rrëzimit të Qeverisë, Mustafa mbledh partinë

Kryeministri në largim, njëherit kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka mbledhur Kryesinë e partisë si dhe kryetarët e degëve. Tashmë në selinë e LDK-së në...

Ja vendimi i presidentit për datën e zgjedhjeve në Kosovë (Dokumenti...

Presidenti i vendit ka marrë vendim për datën e zgjedhjeve të parakohshme. Ato do të mbahen me datë 11 qershor. Ja dhe vendimi i plotë:

Ferati i LDK-së: Nuk do ta shkarkojmë Isa Mustafën

Sadri Ferati, anëtar i kryesisë së LDK-së ka thënë sot se kjo parti nuk do e largojë nga kreu, Isa Mustafën edhe pse ai...

Anëtarja e PDK’së Arbana Xharra fillon fushatën me Kadri Veselin (Foto)

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, i shoqëruar nga e sapo aderuara në politikë, Arbana Xharra, kanë takuar një grup të sipërmarrësve. Veseli ka thënë se...

Deklarata e Isa Mustafës, shkaktoi reagime edhe në Turqi

Kryeministri në largim Isa Mustafa dje në seancën e jashtëzakonshme në të cilën u votua mocioni i mosbesimit ndaj kabineti të cilin ai e...

Sot mblidhet KQZ, caktohet edhe fushata parazgjedhore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet të mblidhet sot gjatë ditës, ku do të marrë disa vendime për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen me...

Ekskluzive: Caktohet data e zgjedhjeve

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka marrë vendim qe zgjedhjet e parakohshme të mbahen më 11 qershor. Burime të ‘Indeksonline’, brenda KQZ-së, bëjnë me dije...

Ukrainës i liberalizohen vizat

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian miratuan sot liberalizimin e vizave për qytetarët e Ukrainës. Përfaqësues të Këshillit Evropian dhe të Parlamentit Evropian do të vulosin...

Hahn për rrëzimin e Qeverisë: Liderët e Kosovës do të përballen...

Rrëzimin e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Isa Mustafa, pas një vote mosbesimi në Parlament, komisoneri evropian për Politikat e Fqinjësisë dhe Negociatat...