27.6 C
Podujeva
Friday, July 10, 2020

Lëndohet rëndë një punëtor nga Podujeva, bie nga 5 metra lartësi...

Indeksonline ka kontaktuar me emergjencën në Podujevë për të kuptuar gjendjen e punëtorit të lënduar. Nga përgjigjet që ka marrë prej zyrës së emërgjencës bëhet...

PODUJEVË: Policia shton masat e sigurisë (Foto)

Sot gjatë ditës kemi raportuar se Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës ka urdhëruar që të shtohen patrullimet dhe kontrollat në të gjithë...

Mësoni se çfarë moti do të mbajë këtë vikend në Podujevë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit  parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat...

Nëse dështon demarkacioni, zgjedhjet mbahen më 4 qershor?!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar sot se vendi mund të shkojë në zgjedhje, nëse Kuvendi nuk e ratifikon Marrëveshjen për Demarkacionin e...

Haziri: S’ka përçarje në koalicion, topi për Demarkacionin është në Kuvend

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe lider i Partisë Demokratike Kadri Veseli, sot në mënyrë indirekte i dha ultimatum kryeministrit Mustafa që të...

Ultimatumi i parë i Veselit për kryeministrin Mustafa

Mesazhi i tij para gazetarëve ishte i qartë: Ose Demarkacionin, ose zgjedhjet. Topi është te kryeministri Mustafa, i cili si duket nuk i ka...

Aksident me të lënduar në magjistralen Prishtinë-Podujevë (Video)

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave në magjistralen Prishtinë-Podujevë. Në vendin e ngjarjes ka arritur ndihma e shpejtë, raporton Indeksonline. Në aksident janë përfshirë...

Ambasadori Delawie kërkon miratimin e ligjeve që luftojnë korrupsionin (Video)

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Greg Delawie ka porositur deputetët e Kuvendit të Kosovës që të miratojnë ligjet që luftojnë korrupsionit. Ai është...

Pacolli: Institucionet mos të përhapin panik

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar lidhur me situatën sigurisë, duke thënë se Institucionet kompetente nuk guxojnë të përhapin panik...

Mustafa: Nëse Kuvendi nuk e ratifikon Demarkacionin, opsion zgjedhjet

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka deklaruar se vendi mund të shkojë në zgjedhje, nëse Kuvendi...