I pari i SHSKUK-së jep një lajm shumë të rëndësishëm

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, në një konferencë me kryeministrin Avdullah Hoti dhe ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë...

Rojtari i pyllit pranon fajin për dallavere me dru në Metergovc...

Gjykata e Prishtinës e ka dënuar me dy vite burgim me kusht, rojën e pyllit në zonën e Orllanit të Podujevës, N. Selmani. I pandehuri...

Kërkesa skandaloze e Agim Veliut drejtuar KFOR-it: I kërkon që Ushtria...

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në një nga seancat e fundit ka folur për hyrjen e ushtrisë serbe në fshatin Karaçevë të...

Dosja e Prokurorisë: Disa prej të arrestuarve në Karaçevë kontrabanduan lopë...

Janë publikuar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm...

E tmerrshme: Lopët e sëmura kontrabandoheshin nga Serbia, përfundonin në fabrikat...

Janë publikuar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm...

Kaq ditë keni afat t’i dorëzoni dokumentet për aplikim në UP

Universiteti i Prishtinës ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve për vitin akademik 2020-2021. Përmes një njoftimi në Facebook, UP-ja ka njoftuar se në...

Njoftim me shumë rëndësi për konsumatorët e Ujësjellësit “Prishtina”

KRU “Prishtina” ka bërë thirrje që të bëhen pagesat ndaj shërbimeve. Nga KRU “Prishtina” kanë theksuar se janë duke bërë përgatitjet e lëndëve të konsumatorëve...

Kodi etik për zyrtarët komunalë të Podujevës konsiderohet kundërkushtetues

Kundërkushtetues po konsiderohet kodi etik për zyrtarët komunalë të Podujevës i miratuar javën e kaluar. Ky kod që flet për detyrat dhe përgjegjësitë e nëpunësve...

PODUJEVË: Policia arreston një person për dhunë në familje

Një rast i dhunës familjare është raportuar dje në Policinë e Kosovës, ndërsa ankuesja është e gjinisë femërore. Ky është raporti i policisë Podujevë 19.09.2020-22:00.Me datën...

Policia njofton se dje u lënduan 6 persona në një aksident...

Gjashtë persona janë lënduar në një aksident trafiku mes dy automjeteve në rrugën magjistrale Prishtinë – Podujevë, në fshatin Lupç. Lajmin për Gazetën Sinjali e...