27.5 C
Podujeva
Saturday, July 11, 2020

Aktgjykim refuzues ndaj ish-drejtorit të Arsimit në Podujevë që akuzohet për...

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega Podujevë, ka shpallur aktgjykim refuzues ndaj ish-drejtorit të Drejtorisë së Arsimit në Komunën e Podujevës, Avni Maloku, për veprën...

Ndodhë edhe kjo: Një llapjan në mes të ditës endet në...

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Podujevë, ku më pas të njëjtvë u është konfiskuar një armë e tipit AK-47 si dhe...

Gjuaje me armë, arrestohen dy burra në Podujevë

Policia në Podujevë ka arrestuar dy persona të cilët kanë shtënë me armë zjarri Rasti ka ndodhur mesditën e së dielës në Podujevë, njofton policia...

Shpallet i pafajshëm nga të gjitha akuzat, imami nga Podujeva

Gjykata Themore në Prishtinë, e ka shpallur të pafajshëm nga të gjitha akuzat hoxhën nga Podujeva, Beqir Nuredini. Dy vjet më parë, hoxhë Beqir Nuredini...

Humb betejën me sëmundjen e rëndë, vdes 21-vjeçarja nga Podujeva

Një vdekje e rëndë ka goditur sot komunën e Podujevës. Valëza Sejdiu, 21-vjeçare nga Komuna e Podujevës ka humbur betejën me sëmundjen e tumorit në...

Dalin masat e reja, kthehet ora policore dhe mbyllen lokalet gjatë...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar sot masat e reja administrative me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të COVID-19. Ai ka thënë...

4 raste të reja me COVID-19 në Podujevë

IKShPK ka lajmëruar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë paraqitur edhe 178 raste të reja me korovirus. Brenda 24 orëve të fundit...

Veseli së bashku me gruan viziton nënën e heroit Afrim Zhitia...

I pari i PDK-së, Kadri Veseli m bashkëshorten e tij, Violetën sot kanë qënduar për vizitë tek nëna e heroit të kombit, Afrim Zhitisë. Veseli...

Si do të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të...

Si do të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme? Fundjava dhe fillimi i javës së ardhshme me mot jostabil dhe më të...

Podujevë, grabitësit e lidhën pronarin e shtëpisë dhe i vjedhin para...

Dy persona me maskë dhe të armatosur kanë, hyrë në shtëpinë e një burri e kanë lidhur për karrige dhe të njëjtin i kanë...