Deputeti Isak Shabani që ishte në burg me Kurtin: Maltretimet e...

0
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Isak Shabani ka folur për periudhën sa ka qenë në burgjet e Serbisë bashkë me kryeministrin Albin...

GAP: Shpejtim Bulliqi ka arritur t’i përmbush 8 nga 61 premtimet...

0
Tre kryetarë të komunave të rajonit të Prishtinës: Podujevë, Fushë-Kosovë dhe Obiliq, kanë arritur të përmbushin vetëm 12 nga 165 premtimet e bëra gjatë...

Podujevë: Beteja për 7 hektarët – dy institucione e lëshojnë me...

0
Agjencia Pyjore e Kosovës dhe Agjencia Kosovare e Privatizimit kanë lëshuar dy vendime të ndara për dhënien me qira të një prone me shtatë...

Eman Rrahmani flet për disa deputetë servilë të LVV-së: Mundohen të...

0
Çështja e Projektkodit Civil ka rezultuar të jetë një çështje e cila ka ngritur debate të brendshme e njëherit, edhe publike brenda anëtarve të...

Shpejtim Bulliqi pasi u zgjodh kryetar i VV-së në Podujevë: Le...

0
Shpejtim Bulliqi ka reaguar pasi u zgjodh kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje në Podujevë. Ai ka falënderuar aktivistët për besimin e dhënë ndërsa ka thënë se...

Potera kritikon LVV në Llap: Është parti e korrupsionit, nuk dallon...

0
Ish-kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës, njëherit aktivisti i LVV, Ajet Potera përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, ka adresuar kritika ndaj...

Eman Rrahmani kritikon zgjedhjet e brendshme në VV, thotë se disa...

0
Deputeti nga radhët e VV-së, Eman Rrahmani në Debat Plus ka folur rreth zgjedhjeve të brendshme të VV-së. Ai tha se këto zgjedhje do duhej...

Katër të helmuar pas një ahengu në një restorant të Podujevës

0
Të dielën në mbrëmje, katër persona kanë përfunduar duke u trajtuar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Podujevë, si pasojë e helmimit nga ushqimi. Lajmin...

Kur mund të lëvizim pa viza në BE nëse vendimi merret...

0
Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, ka folur rreth liberalizimit të vizave. Ndonëse thotë se gjasat janë reale që Kosova ta marrë vendimin...

Kryetari i PDK-së në Podujevë Isak Shabani premton se shoqatat e...

0
Kryetari i PDK-së dega në Podujevë Isak Shabani së bashku me ekipën e tij ka filluar vizitat nëpër teren. Dje ai ka njoftuar se...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title