Capello: Napoli do ta shpartallojë mbrojtjen e Realit

 

Fabio Capello beson se Napoli do t’i krijojë shumë probleme Real Madridit

Ish trajneri i Real Madridit, Fabio Capello, beson se nëse ekipi i ZInedine Zidane paraqitet ndaj Napolit ashtu si ndaj Osasunës, mund ta pësojë keq në Santiago Bernabeu, shkruan AS, transmeton Gazeta Express.

“Nëse Real Madridi e bën të njëjtin gabim si ndaj Osasunes, atëherë Mertens dhe Napoli do të dalin në shanse të pastra çdo herë”, tha Capello.

“Me mënyrën se si vrapon, Mertens do e shfaqe vetveten praktikisht një kundër një ndaj Keylor Navas në çdo rast që i jepet. Ne ndeshjen ndaj Osasunes, Sergio Ramos ishte inekzistent”, deklaroi Capello. /Express/