Buffon: Juve është dashur ta përfundonte ndeshjen në 25 minutat e para

Juventusi humbi nga Milani pas ekzekutimit të penaltive në Superkupën e Italisë, ndërsa Gianluigi Buffon është shprehur i frustruar me dështimin për ta fituar trofeun.

Kapiteni mendon se Zonja e Vjetër është dashur ta fitonte Superkupën në duelin e zhvilluar në Doha të Katarit,transmeton Telegrafi.

“Është dashur të kuptonim se kemi mundur ta përfundonin ndeshjen në 25 minutat e para”.

“Milani po vuante asokohe dhe ne kemi mundur t’i japim fund. Mirëpo, pas atyre 25 minutave të dominimit, ishte një duel shumë i barabartë. Ata treguan përkushtim dhe luajtën mirë”.

“Është turp, sidomos sepse ne ishim në avantazh si në kohën normale, ashtu edhe në penalti”, është shprehur portieri legjendar. /PodujevaPress/

 

Artikulli paraprakI riu nga Podujeva që jeton në Gjermani, po arrin suksese me hitin e radhës
Artikulli tjetërDigjen dy shtëpi në Prishtinë, lëndohet zjarrfikësi dhe polici