Digjen dy shtëpi në Prishtinë, lëndohet zjarrfikësi dhe polici

Për shkaqe të pa njohura janë përfshirë nga zjarri dy shtëpi në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë, rasporton Indeksonline.

Në vendin e ngjarjes ka dal Njësiti i Zjarrfikësve ndërsa gjatë intervenimit për shuarjen e zjarrit një zjarrfikës dhe një zyrtar policor kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për në tretman mjekësorë në QKUK.

Lidhur  me rastin është njoftuar  eksperti i zjarreve.

Artikulli paraprakBuffon: Juve është dashur ta përfundonte ndeshjen në 25 minutat e para
Artikulli tjetërBeogradi kërkon shkarkimin e Ministres Jevtiq