A e dini se në komunën e Podujevës jeton një qytetar i komunitetit serb?

Në komunën e Podujevës jeton edhe një serb me mbiemrin Spasic. Ai jeton në fshatin Metergovc, ku atje merret me bujqësi. Është pensionist dhe një here në muaj vije në qytet për ta marr atë (pensionin). Ka shtetësinë e Republikës e Republikës së Kosovës.

Burimet e PodujevaPRESS tregojnë se madje ky serb para disa kohësh ka marr edhe një kredi në njërën prej bankave që kanë filialet në Podujevë. Gjithashtu vlen për tu theksuar se në dy pjesë të qytetit por edhe në fshatin Batllavë jeton një komunitet tjeter, ai ashkali. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakSekretari Amerikan i Mbrojtjes: Washingtoni është i angazhuar palëkundshëm për NATO-n
Artikulli tjetërAshley ‘shpërthen’ me fotot nudo, burri i saj i mbulon gjoksin (Foto 16+)