Arkiva Mujore February 2023

Aksident mes tri veturave në Podujevë: Të lënduar disa fëmijë, një foshnje në gjendje...

0
Plot aksidente trafiku ka pasur edhe të hënën dhe një ndër ta ka ndodhur në rrugën “Skënderbeu” në Podujevë, që përfundoi me lëndime të...

Dhunë në pleqëri: Burri 85-vjeçar e rrah brutalisht gruan, ia thyen brinjët

0
Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe...

Zyrtare: Publikohet Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë – Asociacioni brenda

0
Është zbuluar edhe zyrtarisht dokumenti i Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pasi të njëjtën në Bruksel e kanë pranuar...

Rrahje në Podujevë, një i lënduar e tre të arrestuar

0
Policia e Kosovës i ka arrestuar tre persona në Podujevë të dielën, të dyshuar për përfshirje në një rrahje. Zëdhënësja e Policisë për rajonin e...

Ndërtimi i Stacionit të Autobusëve në Podujevë, komuna: Kushtet atmosferike “ndalën” punimet

0
Në dhjetor të vitit të kaluar, është vënë gurthemeli për ndërtimin e Stacionit të ri të Autobusëve në komunën e Podujevës, por punimet nuk...

Kurti: U pajtuam për planin e BE-së, unë desha ta nënshkruaja zyrtarisht, por Serbia...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një postimi në Twitter, ka thënë se në Bruksel e ka pranuar propozimin evropian pa ndryshime, raporton Gazeta...

Borrell: Kurti dhe Vuçiq u pajtuan për diskutime të mëtejshme për planin evropian, duhet...

0
Shefi i diplomacisë së jashtme të BE-së, Josëp Borrell, ka shkruar në Twitter për pajtimin e Kurtit dhe Vuçiqit për diskutime të mëtejshme për...

Aksident i rëndë në rrugën “Skënderbeu” në Podujevë |PAMJE

0
Sonte ka ndodh një aksident në rrugën “Skënderberu” në Podujevë, ku ka edhe të lënduar, njofton PodujevaPRESS.net Në vendin e ngjarjes kanë dal policia dhe...

Tentim vrasja në Peran të Podujevës: Viktima që u plagos është një 43-vjeçar, dërgohet...

0
Mbrëmjen e së shtunës, në fshatin Peran të Podujevës, ka ndodhur një plagosje, ku për motive akoma të panjohura, një person është qëlluar me...

Podujevë, gruaja e raporton bashkëshortin në Polici se ia mori dy fëmijët e u...

0
Një grua në Polici ka raportuar se bashkëshorti i saj, pa lejen e saj, ia ka marrë të dy fëmijët dhe me veturë janë...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title