Arkiva Mujore July 2022

399 raste me COVID-19 në Podujevë

0
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar 918 raste të reja me koronavisur nga testimi i 2557 personave. Gjatë 24 orëve të fundit është...

Arrestohet i dyshuari për ngacmimin e një vajze në Podujevë

0
Podujevë- Policia e Kosovēs (PK) njofton se është arrestuar një person nën dyshimin se ngacmoi një vajzë në Podujevë. Lajmi u bë i ditur përmes...

Aksidenti me fatalitet në Podujevë, një muaj paraburgim për shoferin e autobusit

0
Podujevë – Gjykata Themelore në Prishtinë – Dega në Podujevë, Departamenti i Përgjithshëm Penal ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, duke ia...

Vendimi i Komunës së Podujevës – lëshimet juridike për parkingun pa pagesë

0
Sa herë që vijnë muajt e verës, komunat tregohen mjaft zemërgjera. Ua ofrojnë mërgimtarëve parkingun pa pagesë. Gazeta Nacionale ka siguruar vendimet e ngjashme që...

Aksidenti tragjik në rrugën Podujevë-Prishtinë, organizohet aksion qytetarë tek vendi ku ndodhi

0
Grupi i Asamblistëve të Komunës së Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës me mbështetje edhe të asamblistëve të tjerë do të organizojnë...

Kolona te gjata në magjistralen Podujevë-Prishtinë

0
Kolona të gjata të veturave tani janë bërë të përditshme dhe thuajse normale në magjistralen Podujevë-Prishtinë, transmeton PodujevaPRESS.net Veçanërisht në orët e pasditës, radhë shumë...

Podujevë: Temperatura 30 gradë celsius kurse produktet e qumshtit po shiten në rrugë

0
Tregu i gjelbër i Podujevës vazhdon të mbetet i zbrazët. Ndërkohë që shitësit e pemëve dhe perimeve i zënë trotuaret e rrugët me mallra...

Arrestohet shoferi i autobusit për aksidentin fatal në Podujevë

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar të premten se ka arrestuar shoferin e autobusit në lidhje me aksidentin fatal që ndodhi mëngjesin e sotëm...

Vdesin dy persona e lëndohen dy fëmijë në një aksident të rëndë në magjistralen...

0
Sh.S, mashkull, 36 vjeç dhe M.S, femër, 35 vjeç janë dy viktimat e aksidentit të sotëm në magjistralen Prishtinë-Podujevë. Zëdhënësja e Drejtorisë Rajonale të Policisë...

Deputeti llapjan pritet ta braktisë LVV-në

0
Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar pretendimet e LDK-së se ka indikacione për rënien e Qeverisë Kurti gjatë vjeshtës së vonë. Partia në pushtet e ka...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title