Arkivat Përditshëm 17/06/2022

LDK në Podujevë zgjodhi kryetaren e Forumit të Gruas

0
Kryetari i degës së LDK-së në Podujevë, Ekrem Hyseni, ka njoftuar se pas një procesi zgjedhor në strukturat tona, me një kuvend solemn, delegatet...

Kështu do të duket nga brenda e jashtë Xhamia Qendrore në Prishtinë, publikohen fotografitë

0
Zvarritja 10-vjeçare për Xhaminë Qendrore në Prishtinë mori fund javën e kaluar. Komuna e Prishtinës që drejtohet nga Përparim Rama lëshoi lejen ndërtimore për...

Nga marrëveshja që pritet të nënshkruhet javën e ardhshme e deri te liberalizimi i...

0
I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, është deklaruar sot për zhvillimet në dialogun Kosovë-Serbi, derisa ka...

KEDS njofton se këto vendbanime të Podujevës nesër do të mbesin pa rrymë deri...

0
KEDS ka njoftuar për punime të domosdoshme në rrjet për siguri të sistemit, transmeton PodujevaPress.net Punime të domosdoshme për siguri të sistemit, thuhet në njoftim. Nga...

Haxholli: Kosova mund të marrë zotim pozitiv për liberalizimin e vizave më 23 qershor

0
Liberalizimi i vizave dhe dialogu Kosovë-Serbi, me një marrëveshje përfundimtare me njohje reciproke, ishin temat kryesore për të cilat u bisedua gjatë vizitave të...

PODUJEVË: Nesër mbyllet terminali doganor në Merdar

0
Dhjetëra pronarë të agjencive doganore bashkë edhe me pronarë të disa bizneseve të Komunës së Podujevës kanë protestuar të premten kundër mbylljes së terminalit...

Varhelyi: Vendet e Ballkanit Perëndimor e kanë “rrugën e vet në procesin e zgjerimit”

0
Pas rekomandimit të Komisionit Evropian për t’ua dhënë statusin e kandidatit Ukrainës dhe Moldavisë, këto dy shtete e kanë tejkaluar formalisht Bosnje-Hercegovinën në procesin...

Pija që mbron zemrën

0
Kur bëhet fjalë për sëmundjet e zemrës, parandalimi ka një ndikim të madh, ndaj është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje dietës, por edhe zakoneve...

Zhvillime dramatike: Edhe Austria i kërkon BE-së t’ia heq vizat Kosovës

0
Karoline Edtstadle, ministre për Bashkimin Evropian dhe Kushtetutën në Austri, ka folur rreth mundësisë së anëtarësimit të Ukrainës në BE, duke thënë se nuk...

Publikohet edhe një tjetër sondazh − dëshmohet rënia e LVV-së

0
UBO Consulting ka publikuar rezultatet e fuqive partiake pas zgjedhjeve të fundit paralamentare në Kosovë. Në një sondazh të cilin e ka publikuar Gazeta Express...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title