KEDS njofton se këto vendbanime të Podujevës nesër do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë

KEDS ka njoftuar për punime të domosdoshme në rrjet për siguri të sistemit, transmeton PodujevaPress.net

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit, thuhet në njoftim.

Nga NS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Fshatrat 2 (kodi: 14000010) nga ora 10:00 deri 17:00

Vendet: fshatrat: Sibofc, Lluzhan, Penuhë, Lupç i Epërm, Llugë, Majac dhe Popovë.

Arsyeja: Shtrirja e rrjetit të ri  10(20)kV, demontim-montim i rrjetit 10(20)kV.

Artikulli paraprakHaxholli: Kosova mund të marrë zotim pozitiv për liberalizimin e vizave më 23 qershor
Artikulli tjetërNga marrëveshja që pritet të nënshkruhet javën e ardhshme e deri te liberalizimi i vizave, krejt çka deklaroi sot Lajçak