Daily Archives: 18/04/2021

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt, në të cilën ka marrë vendim për miratimin e masave të përgjithshme...

Gastronomia hapet, por ky është numri i klientëve të lejuar brenda lokalit (vendimi)

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të rihap gastronominë, por ka përcaktuar kushte strikte se si mund të funksionojnë, raporton Gazeta Blic. Sipas vendimit, në...

A lejohet organizimi i dasmave në Kosovë?! Ky është vendimi i qeverisë

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin e ri për masat kundër Covid-19, të propozuar nga Ministria e Shëndetësisë, shkruan Indeksonline. Sipas këtij vendimi ndalohet organizimi...

Në këto raste nuk është obligative bartja e maskës

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt, në të cilën ka marrë vendim për miratimin e masave të përgjithshme...

A lejohet mbajtja e ekskursioneve për shkollat, ky është vendimi i qeverisë

Sot janë marrë masat e reja me qëllim që të parandalohet përhapja e koronavirusit. Në këto masa janë përfshirë edhe institucionet publike dhe privatë të...

Vendos Qeveria Kurti: Të gjitha punëtoret shtatzëna duhet të lirohen nga obligimi për t’u...

Në vendimin e saj që ka marrë Qeveria Kurti ka liruar nga paraqitja në punë e të gjitha punëtorëve që janë shtatëzëna, raporton Gazeta...

Qeveria merr vendim për hapjen e shkollave

Në mbledhjen e Qeverisë është miratuar vendimin për masat e reja kundër antiCovid. Në mesin e tyre dhe vendimi për hapjen e institucioneve publike dhe...

Qeveria e Kosovës vendos masat e reja anti-Covid-19

Qeveria e Kosovës mori vendim për masat e reja anto-Covid 19. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se institucionet publike dhe private të të...

Podujevë: Fillon krasitja e drunjëve në qytet |PAMJE

Sot në komunën e Podujevës ka filluar krasitja e drunjëve në qendren e qytetit të Podujevës, transmeton PodujevaPRESS.net Kjo edhe ka bërë që parku i...

22 vjet nga Masakra e Dyzit |KUJDES pamje të rënda|

Në një të diel të zakonshme të 18 prillit të 1999-s, aq sa mund të quhet e tillë në rrethanat e luftës, që kishte...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title