Ballina 2021 February

Monthly Archives: February 2021

Hajnat ia thyejnë shtëpinë një personi në Podujevë, mësohet krejt çka i vodhën

Kohëve të fundit janë raportuar vjedhje të ndryshme nëpër shtëpi, ku mbi të gjitha, më së shumti është vjedhur ari. Një vjedhje e tillë ka...

Ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se java e parë e muajit mars do të karakterizohet me mot relativisht të ngrohtë. Temperaturat minimale do të lëvizin...

Rastet e reja me COVID në Podujevë janë nga këto vendbanime |LISTA|

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

​Këto simptoma të COVID-19 zgjasin më gjatë

Luftimi i infeksionit COVID-19 mund të jetë i gjatë dhe i mundimshëm, dhe disa simptoma të sëmundjes mund të marrin shumë kohë nga diagnoza...

Llapi e mposht minimalisht Ballkanin

Ka përfunduar takimin ndërmjet Llapit dhe Ballkanit, duel ky në kuadër të xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Llapi ka arritur të...

Drejtori i Inspektoratit në Podujevë: Gjoba për të gjitha partitë politike që mbajtën tubime

Drejtori i Inspektoratit në Komunën e Podujevës, Ajet Potera, ka thënë se të gjitha partitë politike që kanë mbajtur tubime në këtë Komunë, u...

Mërgimtarit i kthehet zarfi me votë që e dërgoi në adresë të KQZ-së

Për çdo proces zgjedhor diaspora është mjaft aktive me votim. Në zgjedhjet e 14 shkurtit votuar mijëra mërgimtarë, por votimi me post solli edhe ankesa...

Ju kujtohen Gurkat Britanike, njësitë elite Nepaleze, paratrupat që hynë në Podujevë si pjesë...

"Më mirë të vdesësh sesa të jesh frikacak" – është motoja e ushtarëve Gurkha me famë botërore. Gurkat rrjedhin nga një prej fiseve më të...

Mungon anëtarja e trupit gjykues, shtyhet gjykimi për vrasjen në Podujevë të dy zyrtarëve...

Ka dështuar të vazhdoj gjykimi ndaj B. K. dhe A. D, të cilët po akuzohen për vrasjen e dy zyrtarëve policorë në vitin 2004. Shkak...

Klan Kosova: Ky është kandidati favorit për kreun e LDK-së

Në Lidhjen Demokratike u angazhua si 19-vjeçar. Por Lutfi Haziri si nënkryetar, po mendon t’i hyjë garës për lider të partisë që më 14...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title