Daily Archives: 30/10/2020

Bashkim Syla: Ngrit dyshime për suficit të buxhetit në Podujevë

Akuza të shumta për vjedhje e korrupsion kanë adresuar këshilltarët komunalë në drejtim të ekzekutivit të Podujevës kur kanë diskutuar për raportin financiar nëntëmujor...

Fatmir Rudari: Kërkon nga prokuroria e shtetit që të fillojë hetimet për zyrën e...

Në mbledhjen e sotme të kuvendit Komunal të Podujevës, u prezantua edhe Raporti i Zyrës Kombëtare të Auditimit për Komunën e Podujevës për vitin...

Rreth 3 mijë punëtorë të Telekomit do të mbesin pa paga pasi Devolli ua...

Jusuf Azemi thotë që kjo po ndodh me qëllim që të bie vlera e Telekomit të Kosovës. Orarin e punës po e përfundon si zakonisht. Por...

Klinika Infektive pa shtretër të lirë, e mbushur me pacientë të infektuar nga koronavirusi

Për të tretën ditë me radhë është shënuar numër rekord me të infektuar në Kosovë.Por, rekord ka pasur edhe në marrjen e mostrave nga...

Ky person po kërkohet për trafikim njerëzish, nëse e shihni lajmërojeni menjëherë Policinë

Policia e Pejës është duke e kërkuar Ilir Isufin, i cili dyshohet për “trafikim me njerëz, grabitje dhe shantazh” Policia e Pejës ka kërkuar ndihmë...

Kosova nesër vendosë për masat e reja kundër koronavirusit, a do të ketë kufizime...

Ministria e Shëndetësisë ka paralajmëruar se Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rreth Covid-19 do të mblidhet nesër për të shqyrtuar propozimet...

Përleshen tetë të mitur në Podujevë, një dërgohet në mbajtje

Tetë të mitur janë përleshur mes vete, të enjten në Podujevë, prej së cilës dy pësuan lëndime trupore. Sipas njoftimit të PK-së, pesë persona janë...

Llapashtica: Ekzekutivi komunal në Podujevë i ka blerë një palë dorëza 14 euro dhe...

Akuza të shumta për vjedhje e korrupsion kanë adresuar këshilltarët komunalë në drejtim të ekzekutivit të Podujevës kur kanë diskutuar për raportin financiar nëntëmujor...

Avni Fetahu: Në Komunën e Podujevës po zhvillohet vetëm një industri, ajo e korrupsionit

Akuza të shumta për vjedhje e korrupsion kanë adresuar këshilltarët komunalë në drejtim të ekzekutivit të Podujevës kur kanë diskutuar për raportin financiar nëntëmujor...

Endrita Murati: Komuna e Podujevës po vazhdon me keqpërdorimin të buxhetit

Në mbledhjen e sotme të kuvendit Komunal të Podujevës, u prezantua edhe Raporti i Zyrës Kombëtare të Auditimit për Komunën e Podujevës për vitin...