Zyrtare: UEFA publikon formacionin e vitit (Foto)

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë për vitin 2016, shkruan Express.

La Liga ka dominuar formacionin më të mirë të vitit 2016 të UEFA’s, i cili u zgjodh nga votuesit anembanë botës.

Real Madrid ka katër lojtarë në këtë formacion, Barcelona ka tre, ndërsa një futbollist është edhe i Atletico Madridit.

Dy futbollistë janë nga Serie A, Buffon dhe Bonucci, ndërsa vetëm një nga Bundesliga, Jerome Boateng.

Befasi është se, në këtë formacion nuk është asnjë futbollist nga Premierliga angleze.

Artikulli paraprakPodujeva do të bëhet me rregullore të re për taksa, tarifa dhe gjoba komunale
Artikulli tjetërEuronews: Këto janë opsionet e Gjykatës franceze për Ramush Haradinajn (Video)