Zeka: PDK-së, inati ka me ja thy qafën

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, vlerëson se vendimi i LDK-së, për të qëndruar në sallë kur do të votohet Vjosa Osmani për presidente, është hap i pjekur politik, shkruan GazetaBlic.

Zeka përmes një postimi në Facebook, ka komentuar edhe qëndrimet e PDK-së për çështjen e presidentit, për çka thotë, se PDK-së, inati ka me ja thy qafën.

Postimi i plotë:

Vendimi i LDK per te qendruar ne salle, kur Vjosa Osmani do te votohet per presidente, eshte hap i pjekur politik, dhe deshmi se shteti eshte mbi interesin partiak. Ne fund te fundit, lere qe qytetari i Kosoves eshte lodhur me cirkun politik 15 vjeçar, po edhe nderkombetaret jane penduar per investimin e tyre ne ”republiken e burdushit”!PDK, madje duke u krenuar, po thote qe ka me leshu sallen gjate votimit. Kjo po behet vetem per inate politike.Tri gjera i ke te garantuara ne jete se i humbe, nese para aresyes, te udheheqe inati.

  1. Ne politik. Kurr nuk ja qellon, as kurr nuk fiton, nese gjate vendimeve, inati mbizotron aresyen.
  2. Ne biznes, gjithmone deshton. I humbe parate.
  3. Edhe ne dashuri. Kur del me fole me nje femer, te dridhet goja, te prishet ftyra, te kaplon inati i brendeshem, edhe ajo iken prej teje, duke te marre per budalla, dhe te çmendur.Partite e ish pushtetit duhet me dale ne foltore, me votu Vjosen, edhe me thane perpara popullit vetem nje fjali: -Shpresojme dhe urojme qe ma mut se sa ne nuk e bajne!!!