Ambasadori gjerman lavdëron LDK për votën për president, pret nga të gjithë deputetët ta respektojnë vendimin!

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, ka lavdëruar partinë e Lumir Abdixhikut për qëndrimin e tyre në ditën kur të votohet Vjosa Osmani si presidente.

“E lavdërueshme që LDK-ja, do të marrë pjesë në procesin zgjedhor për një president të ri. Shpresojmë që të gjithë deputetët e zgjedhur do të ndjekin dhe vendosin nevojat e qytetarëve të Kosovës mbi partizanitetin politik.

Unë vështirë se mund ta imagjinoj rrezikimin e zgjedhjeve të reja në mes të valës së pandemisë aktualisht të ndezur”, ka shkruar ai në Twitter.  /Indeksonline/