ZEKA: Ky është personi që dha para për me vra Ibrahim Rugovën

Gazetari dhe publicisti i njohur Milaim Zeka, i njohur për guximin e shprehjes edhe kur bëhet fjalë për çështje të ndjeshme dhe mjaft delikate nga e kaluara, ka shkruar një postim ku permend edhe personin që sipas tij dha para për ta likuidur Presidentin Rugova.

Sipas gazetarit Zeka, personi i cili dha para për ta vrarë Ibrahim Rugovën del të jetë jo më larg se i toborrit të strukturave të LDK-së, pra personi  cili menaxhonte financat e Qeverisë në Ekzil, e ai ishte kryeministri  i asaj kohe Bujar Bukoshi.

Ai madje ka potencuar se po të ishtë gjallë Rugova, hapin e parë që do ta bënte do të ishte “E para me fshi Uken si djal te vetin, jo per biznes te vizave, po pse u ba bashke me njeriun qe ka dhane pare me ja vra baben, pra me Bujar Bukoshin!

Është përfolur kohë të gjatë se raportet mes Bukoshit dhe Rugovës gjatë periudhës së përkeqësimit të situatës politike, dhe plasaritjeve të akterëve politikë të asaj kohe, vitit 1997-1998./PodujevaPRESS/

Ky është postimi i plot:

Kur njerezit thone te paverteta, per pune te votave

Keqeperdorimi i Adem Jasharit, dhe Rugoves

Lexova qe komandant Remi, na paska deklaru se gjoja “Rugova paska ditur per aktivitetin e Zahir Pajazitit”?!
Personalisht, i besoje kesaj, vetem nese Remi na tregon se kush ka qene personi qe e paska informu Rugoven?!!

Rugova ka qene 1 milion here ma burr se krejte keta komandantat e luftes, te cilet dikur kane dashte me hanger te gjalle, tash po e shpallin kryekomandant edhe te UÇK se!

Rugova kurr nuk i ka dashte, kurr nuk i ka çmu, kurr nuk i ka vleresu, kurr emrin permende nuk ua ka permend, as kur ka dale ne Itali, dhe Gjermani. ( shpejte kam me transmetu nje interviste me Rugoven, gjate bombardimeve, ne Bon te Gjermanise, 26 minuta. Msa a e permend Millosheviçin, aqe keta)!

Me pyet Rugoven ne ate dynja, tri gjera kish mi thane: E para me fshi Uken si djal te vetin, jo per biznes te vizave, po pse u ba bashke me njeriun qe ka dhane pare me ja vra baben, pra me Bujar Bukoshin!
2. Kish mi lute krejte komandantat, mos mi shku te vorri!
3. Kish me thane mos u bani kaq te paftyre e me rrejte ne emrin tim edhe te vdekureve te tjere!!!
U lodhen tuj rrejt ne emer te Ademit, tash te Rugoves!!!

Artikulli paraprakKf Llapi nesër zhvillon miqësore në Podujevë
Artikulli tjetërNë çfarë ore duhet të pihet kafja e mëngjesit që të japë efektin e duhur?