Ballina Lajme Zaev: Erdha të marr mandatin nga Ivanov (Video)

Zaev: Erdha të marr mandatin nga Ivanov (Video)

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sapo ka dhënë deklaratë para villës presidenciale në Vodno ku ka thënë që ka në dorë të ardhmen e Maqedonisë, shkruan Telegrafi Maqedoni.

 ”Në dorë mbajë 67 nënshkrime që garantojnë qeveri të re të Maqedonisë. Sot pres që kryetari Ivanov të më jep mandatin që të fillojmë me krijimin e qeverisë. Ju bëj apel qytetarëve që të jenë të sigurtë se pason ndryshim i qetë dhe i shpejtë i qeverisjes.” tha Zoran Zaev dhe u drejtua kah zyra e Ivanov. /Telegrafi/