Ylli i Realit zëvendëson Costan te Chelsea (Foto)

Chelsea e sheh Moratan si zëvendësuesin ideal të Costas

Pavarësisht se trajneri i Chelseat, Antonio Conte ka thënë se nuk ka asnjë problem me lojtarin, e vërteta është se braziliani me nënshtetësi spanjolle nuk dëshiron të rinovojë kontratën, transmeton Express.

Por, duket se Conte tashmë ka gjetur zëvendësuesin e Costas. Ai është sulmuesi i Real Madridit, Alvaro Morata, bën të ditur e përditshmja madrilene AS.

Ish sulmuesi i Juventusit nuk po arrin të zë vend në formacionin startues dhe duket se gjatë verës do të largohet nga “Santiago Bernabeu”. Chelsea ka kohë që monitoron lojtarin që për të janë të gatshëm të paguajnë mbi 60 milionë euro. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakArsenali kërkon sulmuesin e Milanit
Artikulli tjetërÇaj rozmarinë kundër rënies së flokut