Vjen dhe lajmi i mirë për motin!

Gjatë ditëve të javës në vendin tonë do të mbretërojë mot me diell dhe vranësira të shpërndara ku temperaturat maksimalë do të shkojnë në 3 deri në 7 C, ndërsa minimale -7 deri në -2 C.
Besim Aliu nga Instituti Hiderometeorologjik i Kosoves, tha për Gazeta Blic se, vende vende do të ketë riga me intensitet të dobëta të shiut, në mëngjes dhe në mbrëmje në shumë territore do të ketë mjegulla.
“Mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të na shoqëroj gjatë kësaj jave.

Mëngjeset dhe mbrëmjet në shumë territore do të ketë mjegull.

Të mërkurën dhe në fund javë do të ketë kushte për riga të intensitetit të dobët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7C deri -2 C Celsius, kurse maksimalet e ditës do te lëvizin ndërmjet 3 deri 7 grade Celsius.

Do të fryjë era nga jugu dhe juglindja e lehta deri mesatare”

Artikulli paraprakShpejtim Bulliqi: Komisioni i krijuar nga Isa Mustafa është politik e jo profesional
Artikulli tjetërShtëpia e Bardhë: Pranojeni Trump-in si president ose largohuni