VETËVENDOSJE me ekspozitë për dështimet e komunës së Podujevës

Sot, dita ka filluar më ndryshe për të gjithë ata që ecjen e mëngjesit e preferojnë  qendrës së qytetit, pasi që në atë pjesë hapësirat janë mbushur nga ekspozita e lëvizjes Vetëvendosje të Podujevës.

Ata kanë zgjedhur fotografi me mbi shkrime si formë demonstrimi të keqqeverisjes komunale dhe dështimit në urbanizëm.

Disa nga mbishkrimet ne foton e bërë  sheshit “Ali Ajeti” shkruan ” KU ËSHTË SHTATORJA E ALI AJETIT”, mbishkrimi tjetër i është bërë fotos së lapidarit të dëshmorëve të UÇK-së, në fshatin Kaqandoll, ku shkruan “LUFTËN E BËJNË HERONJTË, QEVERISIN MASKARENJTË, PËRFITOJNË HORRAT” /PodujevaPRESS/.

 

Artikulli paraprakRadhë të gjata për tërheqjen e pensioneve të pleqërisë
Artikulli tjetërZbulohet sekreti i Facebook, ja si mund të hysh në profilin e miqve