Stipe Mesiq sot viziton AAK-në

Ish-presidenti kroat, Stipe Mesiq, gjatë ditës së  sotme do  të qëndrojë për vizitë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Me këtë rast, ai do të takohet me zyrtarët e kësaj partisë, në selinë qendrore të AAK-së, në orën 11:45.

Një ditë më parë, ish-kreu i shtetit kroat është takuar në Prishtinë me kryeministrin Isa Mustafa.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, që nga koha kur është arrestuar kreu i kësaj partie dhe ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është vizituar edhe nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe nga Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta.

Bëje LIKE faqen PodujevaPRESS për tu njohur me lajmet e fundit: KLIKO KËTU