Sot, bëhet varrimi i Ramiz Kelmendit

Gazetari dhe publicisti Kelmendi ka ndërruar jetë mbrëmë në moshën 86 vjeçare.

Sot në orën 10:30 në hollin e Teatrit Kombëtar të Kosovës do të zhvillohen homazhe.

Ndërsa duke filluar nga ora 12:30 në ambientet e Teatrit Kombëtar do të zhvillohet edhe komemoracioni kushtuar jetës dhe veprës së Kelmendit.

Varrimi i të ndjerit di të bëhet sot në varrezat e Prishtinës në orën 14:00./PodujevaPRESS/.

 

Artikulli paraprakVdes Ramiz Kelmendi
Artikulli tjetërGjykata e Apelit në Francë, sot vendos për Haradinajn!