Skënderbeu transferon ish lojtarin e Llapit

Skënderbeu nuk ndalet. Pasi zyrtarizoi pak minuta më parë Tereziun, në këto momente afron edhe Alban Shabanin. Mesfushori që ka luajtur meLlapin firmosi një kontratë 4 vjeçare, e cila do e mbajë të lidhur me klubin.

Mesfusha ka qënë një repart mjaft problematik, e Skënderbeu ka investuar pikërisht aty.

Shabani është thjesht 20 vjeçar dhe premton shumë për të ardhmen. Klubi korçar synon të jetë protagonist këtë sezon, duke u rënditur mes më të mirëve në kampionat