ShBA i gëzohet heqjes së murit

Ambasada e SHBA-ve mirëpret marrëveshjen e 4 shkurtit të arritur mes Ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferat Shalës, dhe Kryetarit të Mitrovicës Veriore Rakiq lidhur me planin urban të reviduar për shndërrimin e Rrugës “Mbreti Pjetër” në zonë për këmbësorë.

Ne përshëndesim kuvendin komunal të Mitrovicës Veriore për aprovim të shpejtë të planit të ri.

Marrëveshja e arritur do të rezultojë me ndërtimin e një zone të bukur për këmbësorë që përmbushë marrëveshjen e 2015-ës për lirinë e lëvizjes për të gjithë njerëzit e Kosovës.

Shumë mund të arrihet kur të gjitha palët bashkohen për të punuar për të mirën e përbashkët./Indeksonline/

Artikulli paraprakLojtarët e KF “Llapi” i kalojnë ekzaminimet mjekësor (foto)
Artikulli tjetërRohrabacher: Kufijtë duhet të ndryshojnë në Ballkan, një pjesë e Maqedonisë t’i bashkohet Kosovës (Video)