Senatori Republikan John McCain viziton Kosovën me 17 Shkurt?

Delegacioni i rëndësishëm i senatorëve me shumë do të vizitojnë Kosovën, të udhëhequr nga miku i madh i shqiptarëve Senatori republikan John McCain, shkruan GazetaExpress.

Sipas Express-it i cili thirret në burime të vetat, vizita e tyre do të ndodh në ditën kur kremtohet 9 Vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Senatori McCain ka një qëndrim tepër të ashpër ndaj Rusisë dhe Vladimir Putinit. Para disa kohësh, ai e quajti Putinin kriminel e vrasës.
Se kush do t’i bashkohet McCainit në këtë vizitë ende nuk është bërë e ditur dhe vizita nuk është konfirmuar nga autoritetet zyrtare në Prishtinë.
Artikulli paraprakJa si po përgatiten paramilitarët serbë në veri të Kosovës për luftë! (Foto)
Artikulli tjetër10 modelet e mrekullueshme që po tentojnë të ndryshojnë modën (Foto)