Sekretari i OVL-UÇK: Lufta në Kosovën Lindore mund të kërcas përsëri

Sekretari i Organizatës se Vetëranëve të Luftës se UCK-së, Faton Klinaku i ka komentuar zhvillimet e fundit në veri.

Por, Klinaku burimin e krizave e sheh tek Kosova Lindore.

Madje ai thotë se nëse nuk zgjidhet çështja shqiptare në Kosovën Lindore, atje siç shprehet ai do të kurset lufta përsëri dhe kot sipas tij po zhvendoset përsëri.

Ky është postimi i Klinakut:

Nëse nuk zgjidhet çështja shqiptare në Kosovën Lindore, atje do të kërset lufta përsëri dhe kot po zhvendoset në veri.

Artikulli paraprakBebeja vazhdon provokimet me foto seksi (Foto)
Artikulli tjetërÇitaku – Trumpit: Jam ambasadorja e shtetit më proamerikan në botë (Foto)