Rusia i përgjigjet NATO-s me të njëjtën monedhë, lëviz ushtrinë e saj

Moska i është përgjigjur NATO-s me reciproritet, teksa ka lëvizur trupat e saj në kufi me vendet baltike, aty ku SHBA-të kanë vendosur tanke dhe ushtarë së bashku me NATO-n.

Lavrov foli në Dhomën e Ulët të Dumës duke deklaruar se Rusia është një vend që e do paqen dhe se për sigurinë e saj do t’i përgjigjet me reciproritet NATO-s.

Artikulli paraprakPodujeva nuk është komunë një etnike (Dokument)
Artikulli tjetërJa si e vjelin buxhetin e Kosovës serbët e veriut duke blerë telefona mijëra euro (Dokument)