Rozana Radi fituese e ‘Kënga Magjike 2016’ (Foto/Video)

Fituesja e ‘Kënga Magjike 2016’ u shpall Rozana Radi.

Ajo mori pjesë me këngën ‘Ma thuaj ti’ dhe u vlerësua maksimalisht nga kolegët e saj, shkruan lajmi.net

Sonte në Pallatin e Kongreseve u mbajt nata finale, edicioni i 18 i festivalit të këngës aty ku artistët u vlerësuan për meritat e performancat e shkëlqyera.

Rozana Radi fiton çmimin kryesor duke lënë pas në vendin e dytë Anxhela Peristerin, gjersa vendi i tretë shkoi për artisten Arilena Ara.

Tuna iu afrua shumë por nuk pati fatin të radhitet në këtë treshe edhe pse votat nuk munguan/lajmi.net

 

Artikulli paraprakKush është vogëlushja që mahniti publikun me interpretimin e saj në këngën e Rozana Radit? (Video)
Artikulli tjetërGjevrek me susam për mëngjes