Remi përkujton ish-bashkëluftëtarin e tij dëshmorin Bedri Bajrami

Rrustem Mustafa-Remi, në profilin tij në facebook, ka përkujtuar ish-bashkëluftëtarin e tij dëshmorin Bedri Bajrami, për të cilin ka shkruar se Ishte dhe mbeti model për hero me kulturë familjare, sportive dhe ushtarake, kulturë studentore dhe jetësore për të gjithë ne.

Ja postimi i tij i plotë:

Më 27 janar 2017 po bëhen 18 vite, nga koha kur sy më sy me armikun u shëndrrove në emër që do të jetoj gjatë.

E di se do të rritet çdo ditë emri i mikut tim, heroit të kombit Bedri Bajrami.

Ishe dhe mbete model për hero me kulturë familjare, sportive dhe ushtarake, kulturë studentore dhe jetësore për të gjithë ne .

Je heroi im Bed !!!

Artikulli paraprakPërkujtohet dëshmori i kombit, Bedri Bajrami – BEDI
Artikulli tjetërAjeti u jep fund spekulimeve, vendos për të ardhmen (Foto)