Punë e kryer: Roma transferon një yll (Foto)

Roma ka siguruar shërbimet e yllit të Atalantas, Franck Kessie.

Kapiteni i Atalantas, Alejandro Darío Gómez ka zbuluar se Franck Kessie do të transferohet te Roma.

“Me sa e di unë Kessien e kemi shitur te Roma, por do të mbetet edhe një vit me ne”, ka deklaruar argjentinasi për Radio Closs Continental.

Kessie, i cili ka po shkëlqen në Serie A, është kërkuar edhe nga Juventus, Livrpool, Chelsea dhe Manchester United. /Express/

Artikulli paraprakGodet Inter, transferon katër yje në verë (Foto)
Artikulli tjetërKush është Driton Gashi, shefi i ri i AKI (Biografia)