Prishtina prezanton sot autobusët e rinjë

Sot do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinjë të komunës së Prishtinës

Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, nga ora 11:00 do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të trafikut urban në kryeqytet.

Në këtë prezantim do të marrin pjesë kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, zëvendësdrejtoresha në Departamentin për Infrastrukturë Komunale dhe Mjedisore në BERZH, Lin O’Grady, ambasadori i Republikës së Çekisë në Kosovë, Ivo Silhavy, drejtoresha për Kosovë në BERZ, Elena Petrovska dhe anëtari i Bordit dhe Drejtori Industrial në IVECO Bus, Antoine Garnier.
Artikulli paraprakFëmija kosovar që mësoi për një vit gjermanishten
Artikulli tjetërLDK bën homazhe te monumenti i Enver Malokut