LDK bën homazhe te monumenti i Enver Malokut

Me rastin e 18 vjetorit të vrasjes së veprimtarit të LDK-së, Enver Maloku, kryetari i LDK-së njëherësh dhe Kryeministër i Republikës së Kosovës, akademik Isa Mustafa, me anëtarët e Kryesisë së LDK-së do të bëjnë homazhe tek monumenti i tij, shkruan Indeksonline.

Homazhet bëhen nga ora 10 te monumenti që gjendet në lagjen “Kodra e Diellit”.

Artikulli paraprakPrishtina prezanton sot autobusët e rinjë
Artikulli tjetërMinistria e Infrastrukturës: Rrugët në nivel vendi të hapura për qarkullim