Policja tërheqëse që po “trondit” rrjetin (Foto)

Disa muaj më parë Ailen Arbini u emërua oficere e policisë lokale të Mar del Plata, Argjentinë, dhe ka shkaktuar një ndikim të madh në Facebook dhe rrjetet e tjera sociale.

Plotëson kërkesat dhe qëndrimet kur bëhet fjalë gjatë orarit të punës, por gëzon nga shërbimi në internet kur është jashtë shërbimit.

Menjëherë pasi ajo u diplomua dhe mori detyrën e re, një “rrebesh” fotosh postoi në rrjetet sociale dhe që nga atëherë ajo ka tërhequr një vëmendje të madhe duke u shndërruar në një imazh tërheqës të policisë dhe duke marrë vëmendje në mbarë botën.

Facebook tregon çdo hap të jetës së saj dhe të karrierës. Fotot me uniformën e saj dhe selfiet e natës me miqtë, plus fotot e fizikut të saj e kanë bërë atë që të marrë një numër të madh komentesh dhe të bëhet “virale”.

Artikulli paraprakKëshilltarja e PDK-së, e shqetësuar me menaxhimin e mbeturinave medicinale
Artikulli tjetërEdhe pse ka bërë 5 fëmijë për 10 vjet, ajo është super seksi (Foto)