Policia e Podujevës në aksion: Në dy raste, vozitësve u gjenë drogë në veturë, ndalohen në polici disa persona

Përpos për shpejtësi, zyrtarët polciorë kosovarë kanë dalë në terrën dhe po i kontrollojnë vozitësit e veturat e tyre, shkruan Indeksonline.

Vetëm në orët e mbrëmjes në rajonin e Podujevës, në dy raste të ndara, zyrtarët policor kanë arritur që të gjejnë në dy veturat markotikë. Një njërën nga to, përvec drogës policia, shoferit i gjeti edhe armë në veturë, mëson Indeksonline nga burimet e saja.

Në të dy rastet, zyrtarët i kanë ndaluar vozitësit. Të njejtit janë shoqëruar për në stacionin policer për t;iu nënshtruar kështu procedurave të mëtejme.