PODUJEVË: Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 181 raste pozitive.

Rastet pozitive nga komuna e Podujevës gjithsejt janë 12 raste.

Qytet 6 raste,

Gerdoc 1 rast,

Lluzhan 1 rast,

Lupq i Poshtëm 1 rast,

Metehi 1 rast,

Sekiraçë 1 rast,

Zakut 1 rast.