PODUJEVË: Kujdesi për zogjtë në këto ditë të ftohta dimri (Foto)

Në këto ditë të ftohta dimri dikush po kujdeset edhe për zogjtë. Një gjë të till e pam edhe ne ekipi i PodujevaPRESS teksa po vizitonim Parkun e Qytetit, ku dikush kishte vendosur në disa vende grurë, që shërben si ushqim për zogjtë.

Shpresojmë se një gjest i till të bëhet edhe në pjesë të tjera të qytetit, kur dihet se tani në këto temperatura minus 10 grad celsius, zogjtë e kanë shumë të vështirë të ushqehen. /PodujevaPRESS/

 

Artikulli paraprakKomuna e Podujevës shpall konkurs për ndarjen e bursave për studentë dhe nxënës
Artikulli tjetërNesër këto 16 fshatra të Podujevës mbesin pa rrymë