PODUJEVË: Këto fshatra nesër mbesin pa rrymë!

Në Podujevë reduktimit s’kanë të ndalur, madje ato po zgjasin dëri me nga 4 e 5 orë.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit thuhet në njoftimin e lëshuar nga KEDS, transmeton PodujevaPRESS.

Në njoftim thuhet se:

më 08.02.2017 në NS 220/35/10 kV Podujevë  do të shkyçet:
• LP 10 kV  Fshatrat-1 (Kodi: 13000009)  prej orës 11:00-11:30 dhe nga 14:30-15:00 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Llapashtica, Sekiraqa, Gllamnik, Konushevci, Burica, Penuh.

Arsyeja e ndërprerjes: ndërrimi i transformatorit energjetik ne NS 10/0.4 kV Sekiraq-1, rritja e fuqisë.

Artikulli paraprakHakohet Instagrami i Bebe Rexhës, ja çfarë i publikojnë (Foto)
Artikulli tjetërEqrem Kryeziu: Nuk e votoj LDK-në