PODUJEVË: Ekipi i vajzave të shkollës “Naim Frashëri” zënë vendin e parë në garat komunale në Futsall

Në garat e zhvilluara në futboll ndërmjet shkollave, sot u zhvilluan finalet e turneut të garave mes shkollave të Komunës së Podujevës për djemtë dhe vajzat, nënkryetarja e Komunës, Marigona Lahu dhe drejtori i Arsimit, Avni Fetahu, i përcollën këto finale dhe i ndan medaljet dhe kupat për fituesit/et, transmeton PodujevaPRESS.net

Finalja e vajzave në futboll u zhvillua ndërmjet shkollave “Ali Ajeti” dhe “Naim Frashëri”, ku triumfoi kjo e fundit, të cilës i takoi kupa e fituesit të këtij turneu.

Kurse te djemtë me një ndeshje me shumë emocione finalja u zhvillua ndërmjet shkollës “Ali Ajeti” dhe shkollës “Shaban Shala”, ku shkolla “Shaban Shala” triumfoi me rezultat minimal.

E suksesit të vajzave fudbolliste të shkollës Naim Frashëri i janë gëzuar edhe stafi menagjues i shkollës.

Në një postim në facebook drejtori i kësaj shkolle Besnik Uka ka shkruar se “Mbi objektivat e përcaktuara: vendi i parë në nivel komunal. Ecim tutje…”.

“Sot, nxënëset e shkollës (sonë) “Naim Frashëri” na bënë krenarë me fitoren e turneut të garave mes shkollave në FUTSALL “VAJZAT”, ku dolën fituese të vendit të parë🥇 në nivel komunal!

Vajzave, iu dëshirojmë suksese të mëtutjeshme në garat Republikane!

Urime🏆🥇!”