Podujeva do të bëhet me Qendër për Aftësim Profesional (QAP)

Kuvendi komunal në mënyrë unanime në mbledhjen e mbajtur me datë 02 shkurt ka mbështetur propozimin për ndarjen e parcelës me destinim ndërtimin e objektit-Qendrës për Aftësim Profesional në qytet, shkruan PodujevaPRESS.

Qellimi i krijimit të kësaj qendre është përgatitja e qytetarëve për tregun e punës, apo siq njihet ndryshe ndër qytetarë : ”zanatlinjtë”

Ky investim është pjesë e programit të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale.PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakBrenda shtëpisë luksoze të Ivanka Trump (FOTO)
Artikulli tjetërEkskluzive: Ky është dokumenti i nënshkruar për heqjen e murit, ja çfarë parashihet aty (Foto)