Organizohet turneu tradicional “Kupa e Qyteteve”, kushtuar heronjëve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha

Këtë të shtunë (28.01.2017) duke filluar nga ora 12:00 në Palestrën e sporteve “Hakif Zejnullahu” në Podujevë do të bëhet hapja e Turneut të 6-t Tradicional në Futsall “KUPA E QYTETEVE” kushtuar Heronjëve “Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.”, transmeton PodujevaPRESS.

Në këtë turne do të marrin pjesë 12 Qytete të Republikës së Kosovës. Qytetet që do të marrin pjesë në këtë turne në Podujevë janë:
1.Podujeva

2.Prishtina

3.Skenderaj

4.Drenasi

5.Mitrovica

6.Gjilani.

Kurse të dielën me 29.01.2017 duke filluar nga ora 12:00 në Palestrën e Qytetit “Ereniku” në Junik luajnë dhe gjashtë qytetet tjera:
1.Juniku

2.Peja

3.Gjakova

4.Prizreni

5.Malisheva

6.Ferizaj

Artikulli paraprakGreta Koçi “tradhton” Sali Berishën (Foto)
Artikulli tjetërAmbasadori britanik: Nuk ka konflikt në Ballkan