Në Merdare kolona të gjata me kilometra (Foto)

Bashkatdhetarë të cilët po kalojnë kufirin po tregojnë se kolonat janë të gjatë dëri në 10 km dhe pritjet mund të variojnë nga 6-8 orë, po ashtu ata shprehen të zhgënjyer edhe me palën kosovarë në kufi,  siq thonë për shkak të funksionimit të një numri shumë të vogël sportelesh për kontrolle pasaportash.

Kthimi i bashkatdhetarëve në vendlindje sërish ka shkaktuar kolona të gjata në dalje të Serbisë për në Kosovë, në pikëkalimin kufitar Merdare, por edhe të Dheu i Bardh.

Ndryshe, ardhja e bashkatdhetarëve në Kosovë vazhdimisht po përcillet me kolona të gjata, për shkak të neglizhencës që po bëjnë autoritetet kufitare serbe. Edhe gjatë festave të fundit, por edhe gjatë muajve të verës bashkatdhetarët po presin me orë të tëra në kufirin Kosovë-Serbi. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakQeveria i kategorizon veteranët në pension me 250, 170 dhe 120 euro
Artikulli tjetërKëto janë shitjet më të mëdha nga Liga Premier (Foto)