Këto janë shitjet më të mëdha nga Liga Premier (Foto)

Gareth Bale është futbollisti më i shtrenjtë që është larguar nga Liga Premier drejt kampionateve tjera.

Liga angleze njihet si kampionati që gjithmonë shpenzon për afrimin e futbollistëve të mëdhenj.

Por, ndonjëherë qesin edhe futbollistë me potencial të madh, që shiten te skuadrat nga kampionatet tjera me shifra të mëdha, përcjell Telegrafi

I fundit që u largua nga Liga Premier është mesfushori i Chelseat, Oscar, i cili nga janari pritet t’i mbroj ngjyrat e skuadrës kineze, Shanghai SIPG, pas shifrës së paguar prej 60 milionë funteve.

Transferimi më i shtrenjtë i larguar nga Liga Premier është Gareth Bale, i cili shkoi te Real Madrid për 85.3 milionë funte, i dyti Cristiano Ronaldo për shifrën e 80 milionë funte, ndërsa i treti Luis Suarez nga Liverpooli te Barcelona për 64.98 milionë funte. /PodujevaPRESS/

Kjo është katërshja më e shtrenjtë e Ligës Premier
Artikulli paraprakNë Merdare kolona të gjata me kilometra (Foto)
Artikulli tjetërKinezët nuk ndalën, 300 milionë euro për Ronaldon dhe pagë të jashtëzakonshme për portugezin (Foto)