Në autobusin i cili u aksidentua në Kroaci ishte një familje llapjane, por plagëve nuk u mbijetojë Sevdail Rrustemi

Sot përmes një postimi shkrimtari llapjan Fatmir Halimi ka treguar se në aksidentin e djeshëm ku humbën jetën 10 persona është edhe dhëndrri i tij Sevdail Rrustemi, njofton PodujevaPRESS.net

Halimi ka treguar se Sevdaili ishte me gruan dhe dy djemt në autobusin e “Deva Turs” por që fatmirsisht kanë shpëtuar me përjashtim të Sevdailit i cili nuk u mbijetojë plagëve.

Ky është postimi i tij:

Tragjedia  e djeshme ne Kroaci e mergimtarve tane duke ardhur ne atdhe kaploi tere Kosoven, por edhe familjet tona, pasi qe ne ate autobus gjendej motra ime me dy djemte dhe burrin e saj Sevdailin.

Pasi motra dhe dy djemte e saj shpetuan, plageve nuk i mbijetoi dhenderri yne Sevdail Rrustemi , ku lajmi per vdekhen e tij u konfirmua mbreme vone.

Dhenderr Zoti te meshirofte e shpirti yt le te pushoje i qete ne boten e amshuar.