Mourinho ka ndryshuar stilin, Manchesteri luan për tifozë

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho ka për qëllim të ngacmoi homologun e tij te Chelsea Antonio Conte, duke sugjeruar se italiani është duke fituar lëvdata për një qasje që ai përdor për të kritikuar.

Ndërsa duke bërë kështu, Mourinho ka parë se pasardhësi i tij i te Chelsea është mirëpritur shumë për të shtrënguar Blues në pjesën e prapme dhe duke i bërë ata një kërcënim me kundërsulme, transmeton indeksonline.

Portugezi foli për ndryshimin e mentalitetit në futbollin anglez:

“Ekipi im po luan shumë mirë, por për shumë, shumë vite në karrierën time, veçanërisht në këtë vend, kur ekipet e mia ishin të pamëshirshme dhe fenomenale në mbrojtje, dhe shumë të mirë në kundërsulm, unë dëgjoj javë pas jave se nuk ishte e mjaftueshme, edhe pse fitova titullin tre herë”.

“Ajo duket si këtë sezon të jetë i jashtëzakonshëm në mbrojtje dhe të mirë në kundërsulm është art, kështu që ishte një ndryshim i madh në Angli.

“Por Manchester United im, unë nuk dua për të ndryshuar profilin e lojës sonë, kjo është mënyra tifozët duan që ne të luajë, kjo është mënyra që klubi dëshiron që ne të luajmë”, ka thënë Mourinho. /IndeksOnline/

Artikulli paraprakAnxhelina nuk heziton të zhvishet (Foto)
Artikulli tjetërIsmet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti