Ministria e Infrastrukturës: Të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme

Ministria e Infrastrukturës nëpërmjet një komunikate për media njofton se qarkullimi në të gjitha rrugët nacionale dhe rajonale po vazhdon të përmirësohet. Të gjitha llojet e automjeteve po qarkullojnë pa ndonjë pengesë.

“Ekipet e Ministrisë janë në teren duke monitoruar dhe vazhduar punën me kompanitë e kontraktuara në mirëmbajtjen e rrugëve, në mënyrë që komunikacioni të zhvillohet normalisht. Po ashtu, ekipet e Ministrisë janë duke iu dalë në ndihmë ekipeve lokale në disa komuna të Kosovës për të zhbllokuar disa rrugë në zona të thella malore”, thuhet në një komunikatë.

Sipas Ministrisë në rrugën rajonale Brezovicë -Qendra e Skijimit është duke u punuar për zhbllokimin e saj.

Ministria e Infrastrukturës i këshillon qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit të përcaktuara me Ligj dhe të jenë të kompletuar me pajisjet dimërore.

Artikulli paraprakThaçi tregon agjendën e vizitës në SHBA, do të pritet edhe nga Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë
Artikulli tjetërLorik Cana “frëngjisht” mbështet Ramushin